O spoločnosti

 

Balony.sk a Balony.eu sú jedným z najväčších prevádzkovateľov balónových letov na Slovensku aj v Českéj republike. Máme rozsiahlu flotilu 20 nových balónov od českého výrobcu Balóny Kubíček, ktoré sa vyznačujú vysokým štandardom bezpečnosti a komfortu. Naším hlavným cieľom je poskytovať zákazníkom tie najkrajšie zážitky a rozširovať povedomie o vzduchoplavbe. V obore sa pohybujeme už viac než štvrť storočia a za dobu našej existencie sme poskytli nádherné zážitky niekoľko desiatok tisícom spokojných zákazníkov. Skvelý zážitok pri vzduchoplavbe s nami môžete zažiť v všetkých krajoch Českej a Slovenskej republiky, od Ašu až po Michalovce, ale taktiež pri expedičných letoch cez Alpy, Vysoké a Nízké Tatry, Velkú a Malú Fatru, Beskydy, Jeseníky a Krkonoše.
 
Naše prevádzkové oprávnenia spĺňajú prísne podmienky Agentúry Europskej únie pre bezpečnosť v letectve (EASA). Profesionálne posádky našich balónov, skúsení piloti, pravidelné školenia pilotov, moderná technika, periodické prehliadky balónov a poistné certifikáty, to všetko je pre nás samozrejmosťou.
 
Balony.eu sú zároveň prevádzkovateľom jedinečného zázemia pre balónové lietanie, ktoré inde nenájdete - BalonCentrum Břestek. Štýlová balonárska reštaurácia s penziónom, kde sa vám bude pri kávičke príjemne čakať kým sa utíši vietor, aby sme mohli spolu odletieť. Po lete so svojimi priateľmi u nás oslávite svoj šťastný návrat na zem, ochutnáte miestne vína a skvelú domácu kuchyňu.  Nikam sa nemusíte ponáhľať, pretože do postele to budete mať len pár krokov. 


Naša balónová flotila

 
 
Balón OK-1501
OK-150118 - 24 pasažierov
 
Balón OK-1701
OK-170116 - 20 pasažierov
 
Balón OK-0903
OK-090316 pasažierov
 
Balón OK-1801
OK-1801 12 pasažierov
 
Balón OK-1802
OK-180210 pasažierov
Balón OK-1703
OK-17038 pasažierov
Balón OK-1601
OK-16017 pasažierov
Balón OK-1805
OK-18055 pasažierov
Balón OK-1604
OK-16045 pasažierov
Balón OK-1102
OK-11025 pasažierov
Balón OK-0901
OK-09016 pasažierov
Balón OK-1809
OK-1809 2 pasažierov
 

Vedenie - office

 
1
Libor Staňa majiteľ a pilot
1
Věra Nechalová riaditeľ
1
Alena Iljina office

Piloti

1
Jarek Staňa pilot
1
Míra Švehla pilot
1
Ondřej Kostrhun pilot
1
Tomáš Petržela pilot
1
Martin Koupa pilot
1
Jarda Trybula pilot
1
Honza Matějíček pilot
1
Petr Havala pilot
1
Pavel Dillinger pilot
1
Tomáš Hojsík pilot
1
Tomáš Trčka pilot
1
Max Iljin pilot

Posádka

Napísali ste nám

Dobrý deň, ďakujeme za skvelý zážitok, bolo to fantastické, už sa pozeráme po ďalšej možnosti s vami letieť.

S pozdravom

Michal Marák


Dobrý deň, chceme sa poďakovat za krásny a príjemný zážitok, pekný deň.

S pozdravom

Mussakova


Dobrý deň, rada by som Vám vyslovila poďakovanie v mene svojom i mojej mamy za nezabudnuteľný zážitok pri lete balónom 1.9., perfektnú organizáciu, profesionálny výkon pilota (p. Staňa) a milú spoločnosť stewardky.

Prajem veľa spokojných zákazníkov a iba šťastné lety!

S pozdravom

Žofia Jedličková a Mária Kelemenová, barónky zo Starého Města


Dobrý deň,

chcela by som sa Vám poďakovat za pružné vybavenie nášho letu balonom. Leteli sme ponad strednú Moravu. Počasie krásne, posádka balona dobre naladená. P. Libor Staňa nám vytvoril skvelú atmosféru, všetko vysvetlil, popísal, kde sa nachádzame, odpovedal na naše otázky. Medzi nebom a zemou je svet iný.....krásny...ale to sa musí zažiť. Tajne dúfam, že snáď ešte niekedy poletíme a možno aj na slovensku. Bolo to dobrodružstvo, trošku adrenalín, romantika a tie výhlady na pokojnú krajinu-úžasné. Tak veľká vďaka za krásny zážitok. Veľa spokojných vzduchoplavcov a šťastných letov želáme.

So srdečným pozdravom

baronka Alena a baron Mário ze Strážnice

Dobrý deň,

aj vďaka Vám sa môj sen o lietaní v balóne stal skutočnosťou. Patrí Vám preto veľké srdečné ĎAKUJEM za Vaše ústretové správanie a trpezlivosť pri rezervovaní termínov. cCelý Váš balonársky tím bol skvelý, pilota by som si lepšieho ani nevedela predstaviť, bola s ním tiež sranda. Naozaj ste super zohratý pohodový a príjemný kolektív. Tento zážitok vo mne zanechal len úžasné pocity, let sa mi veľmi páčil, už som manželovi naznačila, že k 30-ke mi môže kúpiť ďalší :) ale to mi asi neprejde.. každopádne bolo to celé skvelé a môžem len odporúčať. Perfektný bol aj krst, veľmi sa mi páčil. Jednoducho celé to hodnotím na viac ako 100%. Želám Vám veľa veľa úspechov, šťastných letov a spokojných vzduchoplavcov. Majte sa krásne.

S pozdravom

Baróni Jeleňoví z Boršic

Dobrý deň, aj my ďakujeme za super zážitok a perfektný profesionálny prístup pána Hojsíka. Určite budeme odporúčať aj ďalším známym.

Prajem vám ešte veľa spokojných klientov.

Barónka Ľubomíra a barón Norbert Fejesovi z Lužianok:)

Dobrý deň, v piatok sme mali vydarený let zo Smoleníc. Ďakujem. Moje osobitné poďakovanie patrí pánovi Hojsíkovi -vynikajúcemu pilotovi a sprievodcovi za vytvorenie príjemnej atmosféry.

S pozdravom

Adriana Michálková


Dobrý večer prajem, tak konečne sa podaril môj vysnívaný let balónom, na ktorý som sa dlho tešila. Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať za nádherný a naozaj nevšedný zážitok Vašim šikovným chlapcom. Boli naozaj skvelí a zažili sme úžasný let a aj celý večer. Určite si to niekedy s radosťou zopakujem. Prajem celej spoločnosti ešte veľa spokojných zákazníkov a nech sa Vám darí.

Blahová Viera

Ďakujem pekne za fantastická zážitok!

Anton Drozda