DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE PRE PASAŽIEROV – SEZÓNA 2023/2024


REZERVÁCIA LETU
Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob je rezervovať miesta v balóne on-line na odkaze:
https://www.balony.sk/rezervacia

Tu vložíte Vaše čísla leteniek, každý pasažier = jedno číslo letenky
Číslo letenky = jedná sa vždy o alfanumerický kód, napríklad 22xy012345
Po vložení letenky sa Vám zobrazia termíny letov pre Váš typ letenky, pokiaľ máte záujem o zobrazenie termínov aj pre iný typ letenky, zvoľte vo filtri, v ponuke „typ letu“ položku „všetky lety“ (zobrazia sa Vám aj termíny, ktoré môžete rezervovať s doplatkom)
Podľa počtu leteniek spravte rezerváciu pre daný počet pasažierov na vybraný termín. Pripomíname informáciu 1 číslo letenky = 1 osoba
Pred odoslaním rezervácie skontrolujte prosím správnosť všetkých údajov – telefónny kontakt v medzinárodnom formáte bez medzier, platná e-mailová adresa atď.
Pokiaľ ste rezerváciu uskutočnili správne, bude Vám do e-mailu zaslané potvrdenie o rezervácii termínu. Prosíme ešte raz o kontrolu všetkých údajov a oboznámením sa so všetkými zaslanými informáciami, týkajúcimi sa ďalšieho postupu a spôsobu komunikácie.
Pokiaľ máte nejakú poznámku k rezervácii, napríklad ohľadom zdravotného stavu, či čokoľvek dôležitého, smerujte prosím tuto poznámku na e-mail: info@balony.sk   Pole „poznámka“ neslúži pre informácie týkajúce sa napríklad žiadosti o zakúpenie a rezervácie ďalšieho miesta v balóne.
 
V prípade, že ste neobdržali potvrdenie o rezervácii, skontrolujte prosím zložku nevyžiadanej pošty
Rezerváciu letu balónom je možné zrušiť maximálne 72 hodín pred plánovaným letom. Nie je možné rezervovať  viac termínov letov súčasne. V prípade zmeny rezervácie termínu sa pôvodná rezervácia automaticky ruší.
Žiadosť o rezerváciu môžete poslať taktiež e-mailom na adresu info@balony.sk  . Pri e-mailovej či telefonickej komunikácii prosím vždy uveďte čísla leteniek, prípadne v e-mailovej komunikácii uveďte aj telefónny kontakt. Vaše e-maily budú spracované do 2-3 pracovných dní. Ďakujeme za pochopenie. Žiaľ pri e-mailovej rezervácii Vám nedokážeme garantovať, že vo Vami uvedenom termíne ešte budú voľné miesta pre Vašu rezerváciu. Preto prosím, pokiaľ je to možné, využívajte on-line letový plán, viď odkaz vyššie

INFORMÁCIE K PODVEČERNÉMU TERMÍNU LETU:
Pilot Vás o uskutočnení alebo zrušení letu bude informovať zaslaním SMS alebo telefonicky v deň letu do 14:30 hod. a oznámi Vám presné miesto a hodinu stretnutia na let.
Pre uskutočnenie letu musí byť „letové počasie“ a minimálna obsadenosť kapacity balóna.
Náhradný termín môžete rezervovať on-line po zrušení letu (po cca 30 minútach od obdržania informácie o zrušení letu).
SOS kontakt - info pred letom (potvrdenie/zrušenie letu)​
Pokiaľ máte letieť a pilot sa Vám neozval podľa informácií uvedených vyššie -  popoludní do 14:30 hod. (pre večerný let), píšte SMS urgenciu v tvare: MENO, LOKALITA LETU, VAŠE TEL. ČÍSLO A ČÍSLO VAŠEJ LETENKY na +421 911 99 66 27 alebo +421 911 22 55 77.
SMS na SOS kontakt prosím zasielajte vždy až po uvedenom čase, ďakujeme.
 
INFORMÁCIE K RANNÉMU TERMÍNU LETU:
Pilot Vás o uskutočnení alebo zrušení letu bude informovať zaslaním SMS alebo telefonicky deň pred plánovaným letom do 20:30 hod. a oznámi Vám presné miesto a hodinu stretnutia na let.
Pre uskutočnenie letu musí byť „letové počasie“ a minimálna obsadenosť kapacity balóna.
Náhradný termín je možné rezervovať on-line po zrušení letu (po cca 30 minútach od obdržania informácie o zrušení letu)
SOS kontakt - info pred letom (potvrdenie/zrušenie letu)​
Pokiaľ máte letieť a pilot sa Vám neozval podľa informácií uvedených vyššie -  večer do 20:30 hod. (pre ranný let), píšte SMS urgenciu v tvare: MENO, LOKALITA LETU, VAŠE TEL. ČÍSLO A ČÍSLO VAŠEJ LETENKY na +421 911 99 66 27 alebo +421 911 22 55 77.
SMS na SOS kontakt prosím zasielajte vždy až po uvedenom čase, ďakujeme.
 
Uvádzané časy stretnutia na let prosím uvádzame ako orientačné, všetky informácie Vám upresní pilot.
 Odkaz na ďalšie všeobecné informácie k letu:
https://www.balony.eu/assets/userfiles/dokumenty-sk/informace-pro-pasazery.pdf

LETOVÝ PLÁN AKTUALIZUJEME TAKMER DENNE, ČIŽE NOVÉ TERMÍNY DOPĹŇAME PODĽA AKTUÁLNEHO DOPYTU A NA ZÁKLADE POTREBY TERMÍNOV PRE JEDNOTLIVÉ LOKALITY
 
VÁŽENÍ PASAŽIERI, RADI VÁM ZODPOVIEME VŠETKY DOTAZY ALEBO BUDEME NÁPOMOCNÍ S REZERVÁCIOU.
POKIAĽ BY STE SA Z DÔVODU OBSADENIA TELEFONNYCH LINEK NEDARILO SA S NAMI SPOJIŤ TELEFONICKY, PROSÍME VÁS O ZASLANIE E-MAILU (OPÄŤ PROSÍME O UVEDENIE ČÍSLA VAŠEJ LETENKY A KONTAKTNÉHO TELEFÓNU) NA ADRESU: info@balony.sk