Súhlas s prevádzkou balónov v SR

Naša spoločnosť bude zatiaľ (do doby vystavenia vlastného oprávnenia) prevádzkovať lety balónom pod záštitou českej spoločnosti ZEPELIN CZ,s.r.o, (www.balony.eu), ktorá 10.3.2009 obdržala súhlas s prevádzkou balónov na území Slovenskej republiky od leteckého úradu Slovenskej republiky.

 

Súhlas s prevádzkou balónov na území Slovenskej republiky

V súčasnej dobe majú oprávnenia na letecké práce - vyhliadkové lety balónom iba 3 firmy na Slovensku. Z toho iba naša spoločnosť má sídlo v Bratislave.

 

Pokiaľ nájdete na internete iné spoločnosti ponúkajúce lety balónom, napríklad za lacnejšie ceny, maly by na svojich stránkach prezentovať aj oprávnenia na letecké práce - vyhliadkové lety balónom a pojistné certifikáty prevádzkovaných balónov, ktoré kryjú tieto komerčné lety. Pokiaľ sa týmto neprezentujú, s najväčšou pravdepodobnosťou nemajú oprávnenie pre túto činnost a ani poisťovna nebude kryť prípadnú Vašu poistnú udalosť !

 

 

PrihlásenieRegistrácia


Novinky z letu balónom

18.4.2017

Novú balonářskou sezónu sme zahájili krstom dvoch nových balónov v našej flotile.

30.1.2017

Sneh, obloha bez mráčika, nádherné panorámatá Tatier, skvelí pasažieri a skúsená posádka, to bol prekrásny let balónom v Tatrách.

25.1.2017

Balónová fiesta vo Filzmoos prebieha za nádherného slnečného počasia, kráných letov a dobrej nálady.

5.1.2017

V termíne 21-28 / 01/2017 sa posádky BALONY.SK zúčastňujú zimné balónové fiesty v rakúskych Alpách vo Filzmoos.

6.12.2016

Tohtoročný prvý prelet alpských velikánov z Rakúska do Talianska sa nám nadmieru vydaril. Štart z letiska Niederöblarn v 8:30, pristátie v Pordenone o 12:10. Teplota na štarte -8 ° C, pristátie + 7 ° C. Maximálna výška letu 5 244 m (teplota -12 ° C), najvyššia rýchlosť 76,7 km / h.

Zobrazit všechny novinky

Odporúčame

Darčekový certifikát ešte dnes

Pokiaľ chcete prekvapiť svojich blízkych darčekom ešte dnes, môžeme Vám zaslať darčekový certifikát ihneď v elektronickej forme.


Darčekový certifikát

Akceptujeme tieto platobne karty


Akceptujeme tieto platobne karty

Video z letu balónom