Napísali ste nám "Leteli sme balónom!"

Leteli sme balónom !

Nádherný zážitok, nezabudnuteľný a napísala by som že neopakovateľný, lenže ja už tajne dumám kedy a kde si ho opäť doprajeme :-)

Svet je zhora tak tichý, pokojný a krásny... Stromy sú ako zelené hviezdičky, polia ako farebné koberce, červené strechy domčekov, dedinky ako z lega a vlakové koľaje ako modelová železnica, škoda že vláčik práve nešiel... Z väčších výšok svet ako na dlani, z tých nižších zvláštny pocit, tak nízko, dotýkame sa vrškov voňavej repky olejnej a predsa letíme...  Tieň balóna sa ticho kĺže po zeleni polí... Okolo nás ďalšie balóny, ďalšie tiene, aj krúžiace žlté motorové lietadielko s mávajúcim pilotom... Život je na chvíľku pohyblivá maľovaná rozprávka... Všetky starosti sú zabudnuté, zúfalstvo z prvého neuskutočneného letu, čakanie na ďalší termín, obavy z počasia ktoré bolo zrána úplne apokalyptické a ani poobede nie zrovna ideálne, strach aký to vlastne bude pocit, len tak si letieť vzduchom, to všetko je zrazu nepodstatné... Letíme a je to úžasné ! Manžel nadšený, ja nadšená. Usmievame sa ako dvaja blázni :-) Držím sa okraja koša a od radosti by som najradšej poskakovala, je to také krásne :-) Ale hodina je tak málo, tak zúfalo málo ! Pred pristátím smútok, že prichádza koniec, po pristátí túžba nevyliezť z koša a vzlietnuť znova, najlepšie hneď... posledné nostalgické foto pri zapadajúcom slnku...

Tak také to je, letieť balónom...

Potom mátožná večerná cesta autom naspäť, na prívese za nami zbalený balón a ja v hlave jedinú myšlienku - ešte, chcem ešte ! Po príchode krst prvoletcov, šampanské a šup do bielych perín v duchu letieť ešte raz... nie nie, ešte najmenej desaťkrát ! :-)

Naša veľká vďaka patrí majiteľovi firmy Liborovi Staňovi, ktorý bol zároveň naším pilotom a tiež všetkým zamestnancom s ktorými sme prišli do styku, za vysokú úroveň a absolútnu profesionalitu pri organizovaní letu. Za trpezlivosť pri objednávaní termínu a ubytovania ďakujeme špeciálne Věre Nechalovej a Davidovi Sovišovi. Nápad s ubytovaním k letenke v krásnom zrubovom penzióne v Břestku je výborný a večer sme ho naozaj ocenili :-)

Splnili ste nám sen.

Ďakujeme.

Ina a Michal, baronstvo ze Zlobic

Fotogalerie:

Let balonem - BalonCentrum Břestek Let balonem - BalonCentrum Břestek Let balonem - BalonCentrum Břestek Let balonem - BalonCentrum Břestek Let balonem - BalonCentrum Břestek Let balonem - BalonCentrum Břestek Let balonem - BalonCentrum Břestek Let balonem - BalonCentrum Břestek Let balonem - BalonCentrum Břestek Let balonem - BalonCentrum Břestek Let balonem - BalonCentrum Břestek

PrihlásenieRegistrácia


Novinky z letu balónom

30.1.2019

Posádka BALONY.EU sa po vydarenej Fieste vo Filzmoos presunie do Zell am See, a to v termíne od 4.-8.2.2019. Lietať budeme v závislosti na letovom počasí a letových podmienkach.

21.1.2019

Opäť po roku na mieste činu! V dňoch 19-26 / 01/2019 prebieha zimná balónová fiesta v rakúskom Filzmoos!

11.1.2019

Obdobie od novembra do februára je ideálne počasie na lety balónom v rakúskych Alpách. Ponúkame Vám tak možnosť zúčastniť sa až 5 hodinového preletu alpského pohoria z Rakúska do Talianska alebo môžete absolvovať 2 hodinový let s hromadným štartom ďalších až 50-tich balónov vo Filzmoos a zažiť tak výnimočný zážitok z letu balónom v Alpách.

14.11.2018

Hľadáte originálny vianočný darček? Potom už nemusíte, darujte zážitok. Vydajte sa s nami za hranice všedných dní a nechajte sa unášať vetrom v koši teplovzdušného balóna.
Zažite tak nezabudnuteľné chvíle s rodinou, priateľmi alebo spolupracovníkmi.

16.3.2018

S potešením Vám oznamujeme, že pre Vás máme na tohtoročnú sezónu vyrobený ďalší kúsok, a to Super Sport BB26XR s objemom 2 600 m3.

Zobrazit všechny novinky

Odporúčame

Darčekový certifikát ešte dnes

Pokiaľ chcete prekvapiť svojich blízkych darčekom ešte dnes, môžeme Vám zaslať darčekový certifikát ihneď v elektronickej forme.


Darčekový certifikát

Akceptujeme tieto platobne karty


Akceptujeme tieto platobne karty

Video z letu balónom