Francúzske balóny ponad Buchlovom

V týchto dňoch sme mali možnosť privítať francúzske posádky teplovzdušných balónov v BalonCentru vo Břestku. Medzi francúzskymi posádkami boli tiež potomkovia bratov Montgolfierových, priekopníkov balónového lietania. Roland a Étienne Mongolfier si svoj let ponad Buchlovom užili. Posádky balónov mali priaznivé počasie a po štarte od BalonCentra preleteli hrad Buchlov a pokračovali cez Chřiby smerom na severo-západ s pristátím v lokalite obce Litenčice. Odštartovalo celkom 7 balónov.

Francúzi ocenili zázemie BalonCentra vo Břestku a krásnu lokalitu na lietanie balónom s tým, že by sa budúci rok radi vrátili a odleteli tu viac letov.

Fotogaléria

Let balonem na Buchlove Let balonem na Buchlove Let balonem na Buchlove Let balonem na Buchlove Let balonem na Buchlove Let balonem na Buchlove Let balonem na Buchlove Let balonem na Buchlove Let balonem na Buchlove

Trajektórie letu

Let balonem na Buchlove

PrihlásenieRegistrácia


Novinky z letu balónom

14.11.2018

Hľadáte originálny vianočný darček? Potom už nemusíte, darujte zážitok. Vydajte sa s nami za hranice všedných dní a nechajte sa unášať vetrom v koši teplovzdušného balóna.
Zažite tak nezabudnuteľné chvíle s rodinou, priateľmi alebo spolupracovníkmi.

16.3.2018

S potešením Vám oznamujeme, že pre Vás máme na tohtoročnú sezónu vyrobený ďalší kúsok, a to Super Sport BB26XR s objemom 2 600 m3.

5.3.2017

Slnečné a letové počasie nám umožnilo uskutočniť prelet Vysokých Tatier.

2.3.2018

Nová balonárska sezóna sa nezadržitelne blíži a opäť vyrážame na úspešnú BALONY.EU TOUR 2018 po Českej a Slovenskej republike. Letos sezónu začíname už 10.3.2018 v Tatrách.

25.1.2017

Počasie sa nám konečne umúdrilo a mohli sme tak spolu s ďalšími balóny odštartovať a užiť si 2 hodinový krásny, slnkom prežiarený let nad Dachsteinom a Planai.

Zobrazit všechny novinky

Odporúčame

Darčekový certifikát ešte dnes

Pokiaľ chcete prekvapiť svojich blízkych darčekom ešte dnes, môžeme Vám zaslať darčekový certifikát ihneď v elektronickej forme.


Darčekový certifikát

Akceptujeme tieto platobne karty


Akceptujeme tieto platobne karty

Video z letu balónom