Informácie o lete

Let trvá približne 1 hodinu podľa podmienok na pristátie. Na celú akciu však treba počítať cca 3 až 4 hodiny. Lietame 365 dní v roku (aj v zime), 7 dní v týždni kdekoľvek v SR a ČR, miesto štartu však najskôr konzultujte s pilotom. Štart balónov je vždy ráno a popoludní. Presné časy stretnutia s posádkou balóna nájdete TU (ak pilot nestanoví inak).

Pri jednotlivo predaných letenkách napĺňame kôš balóna na 4 až 7 pasažierov u menších balónov alebo na 7 až 16 pasažierov u väčších balónov. To znamená, že okrem Vás poletí v balóne niekoľko daľších pasažiérov. Doporučujeme sledovať nami vypísané plánované lety a v prípade Vášho záujmu o daný termín a miesto štartu si rezervovat miesto pre Vás. Môžete tiež sami požiadať o vypísanie plánovaného letu a v prípade prihlásenia ďalších pasažierov a naplnení koša na min. 4 pasažierov bude let uskutočnený podľa Vašej požiadavky.

Po pristáti prebieha krst prvoletcov so šampanským, pasažieri obdržia na pamiatku certifikát (krstný list) o absolvovaní letu balónom. Behom letu je dovolené (a aj odporúčané) fotiť a natáčať. Pre väčšiu skupinu ľudí je možné letieť dvoma a viac balónmi súčasne.

Mimo uvedené lokality v sekcii štartovné miesta účtujeme cestovné náklady 0,50,-/km na miesto štartu a späť. 

Naša firma je držiteľom oprávnení na letecké práce vydané Úradom pre civilné letectvo (ÚCL). Máme už viac než 16 rokov skúseností s prevádzkovaním balónového lietania. Lietame s novými, modernými balónmi.

.... balón nepotrebuje žiadne cesty, letiská, mosty, môže lietať prakticky kdekoľvek. Pri jazde autom človek vníma len dva rozmery priestoru okolo seba dĺžku a šírku, pri lete balónom človek vníma aj tretí rozmer a to výšku ...

Nenechajte si ujsť tento nevšedný zážitok !

Pre viacej informácií o balónovom lietaní, o jeho histórii, o súťažiach balónov alebo k nahliadnutiu do našej fotogalérie z lietaní nielen v SR a ČR ale aj z niekoľko miest v Európe, USA, Japonska alebo z lietania v Alpách navštívte našu sekciu fotogaléria

 

Naše videá nájdete v sekcii videogaléria

 


PrihlásenieRegistrácia


Novinky z letu balónom

14.11.2018

Hľadáte originálny vianočný darček? Potom už nemusíte, darujte zážitok. Vydajte sa s nami za hranice všedných dní a nechajte sa unášať vetrom v koši teplovzdušného balóna.
Zažite tak nezabudnuteľné chvíle s rodinou, priateľmi alebo spolupracovníkmi.

16.3.2018

S potešením Vám oznamujeme, že pre Vás máme na tohtoročnú sezónu vyrobený ďalší kúsok, a to Super Sport BB26XR s objemom 2 600 m3.

5.3.2017

Slnečné a letové počasie nám umožnilo uskutočniť prelet Vysokých Tatier.

2.3.2018

Nová balonárska sezóna sa nezadržitelne blíži a opäť vyrážame na úspešnú BALONY.EU TOUR 2018 po Českej a Slovenskej republike. Letos sezónu začíname už 10.3.2018 v Tatrách.

25.1.2017

Počasie sa nám konečne umúdrilo a mohli sme tak spolu s ďalšími balóny odštartovať a užiť si 2 hodinový krásny, slnkom prežiarený let nad Dachsteinom a Planai.

Zobrazit všechny novinky

Odporúčame

Darčekový certifikát ešte dnes

Pokiaľ chcete prekvapiť svojich blízkych darčekom ešte dnes, môžeme Vám zaslať darčekový certifikát ihneď v elektronickej forme.


Darčekový certifikát

Akceptujeme tieto platobne karty


Akceptujeme tieto platobne karty

Video z letu balónom

Košík: 0,-