Informácie o lete

Let trvá približne 1 hodinu podľa podmienok na pristátie. Na celú akciu však treba počítať cca 3 až 4 hodiny. Lietame 365 dní v roku (aj v zime), 7 dní v týždni kdekoľvek v SR a ČR, miesto štartu však najskôr konzultujte s pilotom. Štart balónov je vždy ráno a popoludní. Presné časy stretnutia s posádkou balóna nájdete TU (ak pilot nestanoví inak).

Pri jednotlivo predaných letenkách napĺňame kôš balóna na 4 až 7 pasažierov u menších balónov alebo na 7 až 16 pasažierov u väčších balónov. To znamená, že okrem Vás poletí v balóne niekoľko daľších pasažiérov. Doporučujeme sledovať nami vypísané plánované lety a v prípade Vášho záujmu o daný termín a miesto štartu si rezervovat miesto pre Vás. Môžete tiež sami požiadať o vypísanie plánovaného letu a v prípade prihlásenia ďalších pasažierov a naplnení koša na min. 4 pasažierov bude let uskutočnený podľa Vašej požiadavky.

Po pristáti prebieha krst prvoletcov so šampanským, pasažieri obdržia na pamiatku certifikát (krstný list) o absolvovaní letu balónom. Behom letu je dovolené (a aj odporúčané) fotiť a natáčať. Pre väčšiu skupinu ľudí je možné letieť dvoma a viac balónmi súčasne.

Mimo uvedené lokality v sekcii štartovné miesta účtujeme cestovné náklady 0,50,-/km na miesto štartu a späť. 

Naša firma je držiteľom oprávnení na letecké práce vydané Úradom pre civilné letectvo (ÚCL). Máme už viac než 16 rokov skúseností s prevádzkovaním balónového lietania. Lietame s novými, modernými balónmi.

.... balón nepotrebuje žiadne cesty, letiská, mosty, môže lietať prakticky kdekoľvek. Pri jazde autom človek vníma len dva rozmery priestoru okolo seba dĺžku a šírku, pri lete balónom človek vníma aj tretí rozmer a to výšku ...

Nenechajte si ujsť tento nevšedný zážitok !

Pre viacej informácií o balónovom lietaní, o jeho histórii, o súťažiach balónov alebo k nahliadnutiu do našej fotogalérie z lietaní nielen v SR a ČR ale aj z niekoľko miest v Európe, USA, Japonska alebo z lietania v Alpách navštívte našu sekciu fotogaléria

 

Naše videá nájdete v sekcii videogaléria

 


PrihlásenieRegistrácia


Novinky z letu balónom

3.4.2019

Môžeme tu letieť napríklad sto krát, ale tento pohľad sa nám nikdy neomrzí. Nádhera. Leťte s nami balónom cez Tatry i vy.

1.3.2019

Cez víkend sme využili krásneho zimného, slnečného a letového počasie a tak sme s našimi balóny opäť brázdili modré nebo nad Vysokými Tatrami.

30.1.2019

Posádka BALONY.EU sa po vydarenej Fieste vo Filzmoos presunie do Zell am See, a to v termíne od 4.-8.2.2019. Lietať budeme v závislosti na letovom počasí a letových podmienkach.

21.1.2019

Opäť po roku na mieste činu! V dňoch 19-26 / 01/2019 prebieha zimná balónová fiesta v rakúskom Filzmoos!

11.1.2019

Obdobie od novembra do februára je ideálne počasie na lety balónom v rakúskych Alpách. Ponúkame Vám tak možnosť zúčastniť sa až 5 hodinového preletu alpského pohoria z Rakúska do Talianska alebo môžete absolvovať 2 hodinový let s hromadným štartom ďalších až 50-tich balónov vo Filzmoos a zažiť tak výnimočný zážitok z letu balónom v Alpách.

Zobrazit všechny novinky

Odporúčame

Darčekový certifikát ešte dnes

Pokiaľ chcete prekvapiť svojich blízkych darčekom ešte dnes, môžeme Vám zaslať darčekový certifikát ihneď v elektronickej forme.


Darčekový certifikát

Akceptujeme tieto platobne karty


Akceptujeme tieto platobne karty

Video z letu balónom

Košík: 0,-