BalonCentrum Břestek

Sídlo spoločnosti, Penzión, Reštaurácia, ...

www.baloncentrum.eu


 Od začiatku roku 2012 prevádzkujeme centrum balónového lietania. Baloncentrum sa nachádza v turisticky atraktívnej lokalite pohoria Chříby (www.chriby.cz), v blízkosti hradu Buchlov, zámku Buchlovice, Baziliky na Velehrade a mnohých ďalších zaujímavých miest. Na stavbu Baloncentra sme získali dotáciu z grantov Európskej únie na podporu cestovného ruchu v regióne Zlínskeho kraja.

 

 

 Centrum bude poskytovať komplexné zázemie pre prevádzkovanie vyhliadkových letov balónom, vrátane možnosti ubytovania, reštaurácie, relaxácie, školiace miestnosti, ponuky pre usporiadanie teambuilding a ďalších voľnočasových aktivít.

Na ploche 10.000 m2 bude môcť štartovať súčasne 10 balónov k vyhliadkovým či fiestovým letom.

dnes je súčasťou baloncentra plne funkčná čerpacia stanica propánu pre balóny.

 

Lokalita regiónu Uherskohradišťska a celého Slovácka (pohoria Chříby, hradu Buchlov, zámku Buchlovice, Velehradu, rieky Moravy, Baťovho kanálu, Bielych Karpát, ....) je pre pasažiera balónového lietania ideálny ako z hľadiska toho čo všetko môžete vidieť z balóna, tak i z hľadiska bezpečného vykonania letu. Nie sme tu vo vzduchu nijak zvlášť obmedzovaný riadením letovej prevádzky a môžeme sa s pazažiermi pozrieť trebárs aj do väčších výšok než by nám bolo povolené napríklad v okolí Karlštejna, Brna alebo Ostravy. Na všetky možné smery letu je vždy dostatok bezpečných pristávacích plôch pre balóny. A to sú dôvody prečo je táto lokalita k vyhliadkovému letu tak obľúbená ako pre pasažierov tak i pre pilotov a posádky balónov.

 

 

 O ďalších podrobnostiach a o priebehu prác na budovaní centra vás budeme priebežne informovať.

Stavbu realizuje OK Pyrus - moderné zrubové domy.

 
    otvorené vrátane kuchyne a ubytovania

 

www.baloncentrum.eu

 

Priebeh stavby Balon Centra (september 2011):

 

_

_

_

Priebeh stavby Balon Centra (apríl 2011):

 

_

_

_

_

Priebeh stavby Balon Centra (jún - september 2010):

   

   

   

    

 

 

Priebeh stavby Balon Centra (august - september 2009):

25.10.2009    

    

    

 

      

    

    

 Stavba podzemného zásobníka na propán (6 / 2009)

Vďaka vlastnému podzemnému zásobníku plynu môžeme teraz lietať na čistý propán. Doteraz sme boli nútení lietať, tak ako väčšina prevádzkovateľov, na síce bežne dostupné, ale menej kvalitné médium (propán-bután). sa tak povedať, že vďaka čistému propánu je teraz v našej spoločnosti let ešte bezpečnejší - horáky majú väčší výkon. Zásobník je osadený najmodernejšou technológiou vrátane nehlučného čerpadla americkej výroby umiestneného vo vnútri zásobníka.

priebeh stavby čerpacej stanice propánu (predpokladané uvedenie do prevádzky 15.7.2009):

 

 

        

         

    

    

    


PrihlásenieRegistrácia


Novinky z letu balónom

14.11.2018

Hľadáte originálny vianočný darček? Potom už nemusíte, darujte zážitok. Vydajte sa s nami za hranice všedných dní a nechajte sa unášať vetrom v koši teplovzdušného balóna.
Zažite tak nezabudnuteľné chvíle s rodinou, priateľmi alebo spolupracovníkmi.

16.3.2018

S potešením Vám oznamujeme, že pre Vás máme na tohtoročnú sezónu vyrobený ďalší kúsok, a to Super Sport BB26XR s objemom 2 600 m3.

5.3.2017

Slnečné a letové počasie nám umožnilo uskutočniť prelet Vysokých Tatier.

2.3.2018

Nová balonárska sezóna sa nezadržitelne blíži a opäť vyrážame na úspešnú BALONY.EU TOUR 2018 po Českej a Slovenskej republike. Letos sezónu začíname už 10.3.2018 v Tatrách.

25.1.2017

Počasie sa nám konečne umúdrilo a mohli sme tak spolu s ďalšími balóny odštartovať a užiť si 2 hodinový krásny, slnkom prežiarený let nad Dachsteinom a Planai.

Zobrazit všechny novinky

Odporúčame

Darčekový certifikát ešte dnes

Pokiaľ chcete prekvapiť svojich blízkych darčekom ešte dnes, môžeme Vám zaslať darčekový certifikát ihneď v elektronickej forme.


Darčekový certifikát

Akceptujeme tieto platobne karty


Akceptujeme tieto platobne karty

Video z letu balónom

Košík: 0,-