BalonCentrum Břestek

Od začiatku roku 2012 prevádzkujeme centrum balónového lietania. BalonCentrum sa nachádza v turisticky atraktívnej lokalite pohoria Chriby v obci Břestek v blízkosti hradu Buchlov, zámku Buchlovice, Baziliky na Velehrade a mnohých ďalších zaujímavých miest.

Na stavbu BalonCentra sme získali dotáciu z grantov Európskej únie na podporu cestovného ruchu v regióne Zlínskeho kraja.


ROP


BalonCentrum Břestek poskytuje komplexné a jedinečné zázemie pre prevádzkovanie vyhliadkových letov balónom, vrátane možnosti ubytovania, reštaurácie, relaxácia, školiace miestnosti, ponuky usporiadanie teambuilding a ďalších voľnočasových aktivít.

Na ploche 10.000 m2 môže štartovať súčasne až 10 balónov k vyhliadkovým či fiestovým letom. Súčasťou BalonCentra je aj čerpacia stanica propánu pre balóny.

Vďaka vlastnému podzemnému zásobníku plynu môžeme teraz lietať na čistý propán. Doteraz sme boli nútení lietať, tak ako väčšina prevádzkovateľov, na síce bežne dostupné, ale menej kvalitné médium - propán - bután. Dá sa tak povedať, že vďaka čistému propánu sú teraz u našej spoločnosti lety ešte bezpečnejšie - horáky majú väčší výkon.

Lokalita regiónu Uherskohradišťsku a celého Slovácka (pohoria Chriby, hradu Buchlov, zámku Buchlovice, Velehradu, rieky Moravy, Baťovho kanála, Bielych Karpát...) je pre pasažierska balónové lietanie ideálny ako z hľadiska toho, čo všetko môžete vidieť z balóna, tak i z hľadiska bezpečného provedenia letu. Nie sme tu vo vzduchu nijako zvlášť obmedzovaní riadením letovej prevádzky a môžeme sa s pazažéry pozrieť napríklad aj do väčších výšok, ako by nám bolo povolené napríklad v okolí Karlštejna, Brna alebo Ostravy. Na všetky možné smery letu je vždy dostatok bezpečných pristávacích plôch pre balóny. A to sú dôvody, prečo je táto lokalita k vyhlídkovému letu tak obľúbená ako pre pasažierov, tak aj pre pilotov a posádky balónov.

Web BalonCentrum Břestek - www.baloncentrum.eu

Fotky z penziónu

BalonCentrum Břestek BalonCentrum Břestek BalonCentrum Břestek BalonCentrum Břestek BalonCentrum Břestek BalonCentrum Břestek BalonCentrum Břestek BalonCentrum Břestek BalonCentrum Břestek


PrihlásenieRegistrácia


Novinky z letu balónom

18.4.2017

Novú balonářskou sezónu sme zahájili krstom dvoch nových balónov v našej flotile.

30.1.2017

Sneh, obloha bez mráčika, nádherné panorámatá Tatier, skvelí pasažieri a skúsená posádka, to bol prekrásny let balónom v Tatrách.

25.1.2017

Balónová fiesta vo Filzmoos prebieha za nádherného slnečného počasia, kráných letov a dobrej nálady.

5.1.2017

V termíne 21-28 / 01/2017 sa posádky BALONY.SK zúčastňujú zimné balónové fiesty v rakúskych Alpách vo Filzmoos.

6.12.2016

Tohtoročný prvý prelet alpských velikánov z Rakúska do Talianska sa nám nadmieru vydaril. Štart z letiska Niederöblarn v 8:30, pristátie v Pordenone o 12:10. Teplota na štarte -8 ° C, pristátie + 7 ° C. Maximálna výška letu 5 244 m (teplota -12 ° C), najvyššia rýchlosť 76,7 km / h.

Zobrazit všechny novinky

Odporúčame

Darčekový certifikát ešte dnes

Pokiaľ chcete prekvapiť svojich blízkych darčekom ešte dnes, môžeme Vám zaslať darčekový certifikát ihneď v elektronickej forme.


Darčekový certifikát

Akceptujeme tieto platobne karty


Akceptujeme tieto platobne karty

Video z letu balónom

Košík: 0,-